Dok još nije znala šta, gdje ni kad, turistička pratiteljica Ivona Ercegović vrijedno je štedjela za svoj imaginarni cilj: jednom imati nešto svoje. S vremenom ju je priroda posla definitivno usmjerila u turizam. Ali ne obični, na kakav smo navikli. Prije sedam godina Dubrovkinja je izmaštala bajkoviti mini resort sa smještajem u krošnjama drveća. Prvi korak bila je kupovina zemlje. Svojom ušteđevinom, reći će danas, ne bi mogla kupiti sličan posjed u Dalmaciji ili Istri, pa čak ni u Zagorju, ali u selu Donji Nikšić nedaleko od Slunja našlo se nešto po mjeri i njene zamisli i novčanika.

– U turizmu sam od svoje 15. godine. Najlogičnije mi je bilo da svoja znanja, iskustva i ljubav prema ljudima i prirodi pretočim u poslovni pothvat koji sve to obuhvaća. Prirodu volim, šumu obožavam, a kućice u krošnjama drveća za mene su simbolika vječnog djetinjstva i mašte – priča za Večernji 34-godišnja Ivona.

Godine 2019. uspjela je na posjed dovesti vodu i struju te napraviti pristupni put. Već dogodine udareni su i temelji za buduće ekskluzivno odmaralište nazvano Tree Elements, ali korona, birokracija, poskupljenja građevinskog materijala i usluga usporili su planove.

Danas njene tri komforne eko kućice u krošnjama, na visini od tri metara, primaju prve goste.

Na šumskom zemljištu od 28.000 kvadratnih metara niknuo je jedinstveni primjer održivog turizma, mali kompleks s tri montažne kuće od ariša veličine 40 kvadrata i glavni objekt u kojem boravi Ivona. Kućice su za četiri osobe, a svaka na prvom katu ima dnevni boravak, kuhinju i kupaonicu, a na galeriji od 13 kvadrata veliki, udobni krevet. Inspiracija za uređenje svake bio je jedan prirodni element, zemlja, voda i zrak, a sve su opremljene za komforni odmor.

Neobični resort u krošnjama drveća napravljen je uz maksimalnu pažnju prema prirodi, a Ivona se s majstorima, kojima su neka stabla smetala za dopremu materijala i pri gradnji, borila protiv sječe za svako drvo. Zelena filozofija vidi se u svakom detalju. Na imanju se za zalijevanje vrta, pranje automobila i održavanje travnjaka, ali i ostale potrebe koristi isključivo kišnica iz tankova od 5000 litara, a otpadne vode riješene su ekološkim jamama s biopročistačima.

Turistički dragulj između četiri rijeke, sedam minuta vožnje do Slunja i isto toliko šetnjom do kupališta na Korani, nedaleko od Plitvica i Rastoka, ubuduće će u ponudi imati i doručak s namirnicama iz vlastite proizvodnje, a gosti će moći i sami brati voće i povrće.

Comments are closed.